Profesjonalne szkolenia i kursy żeglarskie

kursy żeglarskie

Żeglarstwo to marzenie wielu osób. Pływanie daje wielką przyjemność i możliwość sprawdzenia się w trudnych sytuacjach. Aby zostać żeglarzem, trzeba ukończyć odpowiedni kurs oraz zdań egzamin — teoretyczny i praktyczny.

Indywidualne szkolenia żeglarskie są organizowane przez wiele ośrodków na terenie całego kraju. Kursy są dostosowywane do potrzeb osób pracujących, a także młodzieży, która chce połączyć szkołę ze zdobywanie nowych umiejętności.

Szkolenia i kursy żeglarskie dla każdego

Uprawnienia musi zdobyć każdy, kto chce samodzielnie pływać motorówkami lub jachtami. Wbrew pozorom nie jest to bardzo trudne i nie wymaga ogromnego doświadczenia na wodzie.

W kursie mogą brać osoby, które nigdy wcześniej nie zajmowały się żeglowaniem. Teoretycznie nie ma też przeciwwskazań, aby robiły to osoby, które nie potrafią pływać. Wskazane jest jednak, aby zaczęły się tego uczyć równolegle ze szkoleniem żeglarskim.

Teoria i praktyka

Kursy dla żeglarzy (czytaj więcej) obejmują zarówno wykłady, jak i zajęcia praktycznie. Organizatorzy często udostępniają uczestnikom wcześniej materiały do nauki, dlatego każda osoba zainteresowana powinna przygotować się wstępnie do kursu teoretycznego na własną rękę. Szkolenia odbywają się w grupach osób o różnej wielkości, ponadto często istnieje możliwość wzięcia udziału w rejsie rekreacyjnym lub doszkalającym.

Dzięki temu szkolenia żeglarskie można połączyć z wypoczynkiem wraz z rodziną lub znajomymi. Z obowiązku posiadania uprawnień są oczywiście zwolnione osoby, które przebywają na podkładzie łodzi jako pasażerowie, dlatego rejsy można planować w swobodny sposób. Wszyscy uczestnicy powinni być jednak poinformowani i podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Szkolenia dla żeglarzy – nauka i wypoczynek

Kursy dla żeglarzy mogą różnić się w zależności od długości rejsów oraz ilości osób, które będą brać w nich udział. Zwykle w miesiącach letnich, w okresie lipiec-sierpień, szkolenia żeglarskie mają formę tygodniową lub dwutygodniową. Natomiast poza sezonem termin może być ustalany indywidualnie.

Nie każde szkolenie wygląda tak samo. Niektórzy stawiają na czystą naukę i zdobycie jak najszerszych umiejętności. Inni chcą głównie odpocząć na jachcie i poznać nowe miejsca, a przy okazji nauczyć się czegoś nowego. Dlatego organizatorzy dają możliwość dostosowania terminu kursu i jego specyfiki do potrzeb uczestników.

Żeglarstwo pozwala spędzić czas w unikalny sposób. Na wodzie można szybko poszerzyć swoją wiedzę i praktyczne umiejętności zarówno związane z techniką obsługi łodzi, jak i zasadami zachowania bezpieczeństwa. Łącząc przyjemne z pożytecznym, można przeżyć wspaniałą przygodę, która pozostanie w pamięci na długo.