Karabińczyki do toreb i plecaków

zaczep paska PCV

Istnieją różne sposoby montażu paska do torby czy torebki. O jej wyborze tak naprawdę decyduje wizja producenta, ale również zakres funkcjonalności jaki dany pasek powinien mieć. W zależności od tych czynników możemy zdecydować się na karabińczyki do toreb, pasek przyszywany czy przewlekany przez metalowy lub plastikowy uchwyt.

Sposoby montażu paska to torby

Jak już wspomniano pasek torebki może być montowany na kilka sposobów. Karabińczyk do paska torby, jest jednym w wygodniejszych rozwiązań, pozwala bowiem na swobodne odpinanie paska, kiedy nie jest on potrzebny.

Dzięki temu, jeśli chcemy przenosić torbę w ręce, to możemy pasek odpiąć i schować tak aby nam nie przeszkadzał. Takiej możliwości nie mamy jeśli pasek jest, chociażby przyszywany. Karabińczyki PCV są również bardzo stabilne i dobrze przytrzymują pasek, zapobiegając jego zwijaniu czy nadmiernemu skręcaniu się. Zwijanie się pasków ma często miejsce, gdy są one przewlekane przez metalowe lub plastikowe kółka.

Niestety takie zapięcia PCV do toreb nie dają możliwości swobodnego regulowania długości paska. Na szczęście problem ten można rozwiązać montując razem z nimi także elementy, które na taką regulację pozwalają.

Z jakich materiałów wykonuje się karabińczyki do toreb?

Karabińczyk do paska torby może być wykonany z metalu lub plastiku. To drugie rozwiązanie jest rzadziej stosowane, znacznie bowiem ogranicza ciężar torby, która może być na takim pasku przenoszona.

Jeśli chodzi o metal, z którego mogą być wykonane zapięcia do plecaków i toreb to w grę wchodzi aluminium lub stal. Tego typu produkt może znieść dużo większe obciążenia niż plastikowy. Karabińczyki mogą być pokrywane powłokami w rożnym kolorze, dzięki czemu można dopasować je stylem do całości torby czy torebki.

Możemy zakupić karabińczyk do paska torby imitujący złoto, srebro lub w neutralny stalowym kolorze. Karabińczyki plastikowe są często czarne, ale również tutaj nie ma problemu z dostępnością innych kolorów. Oczywiście karabińczyki do toreb dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów, dzięki czemu zmieści się w nich taśma dowolnej szerokości i grubości.