Jak działają gumy do włosów?

stylizacja włosów

Gdy poszczególne kosmyki lub partie włosów sprawiają trudności przy ułożeniu, sięgamy po kosmetyki, które pomagają zapanować nad fryzurą. W szerokiej ofercie wiodących firm kosmetycznych można znaleźć bardzo zróżnicowane kosmetyki, ułatwiające modelowanie fryzury.

Guma do włosów zamiast żelu?

Gumy do włosów stanowią jedna z możliwości tworzenia pożądanego efektu. Polecane szczególnie dla włosów krótkich i półdługich gumy do włosów, poprzez rozgrzanie w dłoniach i nałożenie na odpowiedni fragment fryzury tworzą trwałą, idealnie ukształtowaną całość.

Ile kosztuje guma do włosów?

Gumy , różniące się osiąganym efektem, występują w wersji matującej kosmyki, nadającej połysk włosom lub usztywniającej poszczególne pasma. Producenci kosmetyków do stylizacji fryzury, tacy jak Wella, Joanna, L’Oreal, Marion oferują gumy do włosów świetnej jakości, które doskonale tworzą trwały efekt na włosach.

Wybierając kosmetyk dla siebie, warto zapoznać się z opisem, zamieszczonym na opakowaniu, który informuje o rodzaju efektu, jaki odniesiemy stosując kosmetyk. Dla stosujących gumy do włosów ważną kwestią jest trwałość uzyskanego kształtu fryzury, dlatego najlepiej jest wybrać produkt znanej, dobrej marki, by nie rozczarować się trwałością i efektem działania.

Produkty do stylizacji włosów

Gumy do włosów mają gęstą, lepką konsystencję, która powinna pomóc w zapanowaniu nad trudnymi partiami fryzury. Aby efekt był trwały, należy stosować kosmetyk w ilości oraz w sposób zgodny z przeznaczeniem. Aby efekt stosowania preparatu do włosów był naturalny, warto przeczesać wcześniej fryzurę, a gumę aplikować na włosy suche.

Stosując gumę do włosów, warto pamiętać, że kosmetyk tego typu przesusza włosy, a nadmierna ilość może spowodować duże przyleganie do skóry głowy. Osoby o włosach cienkich i delikatnych powinny stosować ja z rozwagą.

Szczegóły: https://trena.pl/364-gumy-do-wlosow