Laserowe usuwanie owłosienia Kraków – gdzie wykonać zabieg?

depilacja laserowa Kraków

Golenie nóg jest czasochłonne, trzeba je często powtarzać, a dodatkowo prowadzić może do podrażnień skóry. Dlatego bardzo wiele osób nie lubi tej czynności. Rozwiązaniem tego problemu jest laserowe usuwanie owłosienia, które jest skuteczną i trwałą metodą na pozbycie się zbędnych włosków na długi okres czasu.

Laserowe usuwanie owłosienia – trzeba się przygotować?

Jest kilka zasad, których należy przestrzegać przed zabiegiem aby był on jak najbardziej skuteczny i efektywny. Przede wszystkim depilacja laserowa Kraków powinna być poprzedzona wnikliwą konsultacją, podczas której kosmetyczka zweryfikuje wszystkie istotne aspekty.

Jest to bardzo ważne, aby uniknąć komplikacji czy niespodziewanych reakcji organizmu. Laserowe usuwanie owłosienia wymaga chociażby weryfikacji czy zażywane suplementy nie posiadają w swoim składzie substancji fotouczulających. Jeśli je posiadają należy takie suplementy odstawić odpowiedni wcześnie.

O czym należy pamiętać już na miesiąc (albo więcej) przed zabiegiem?

Depilacja laserowa Kraków może zostać przeprowadzona po sześciu miesiącach po zakończeniu leczenia izotretynoiną. Na miesiąc przed zabiegiem odstawić należy preparaty z retinolem, kosmetyki zawierające kwasy owocowe (oraz wszystkie zabiegi z ich wykorzystaniem).

Laserowe usuwanie owłosienia wymaga również rezygnacji na okres miesiąca z opalania miejsca, które będzie depilowane. W obszarze tym nie wolno się również depilować woskiem, depilatorem, kremem do depilacji oraz pęsetą.

Zalecenia bezpośrednio przed zabiegiem

Pamiętajmy, że laserowe usuwanie owłosienia może być wykonane najwcześniej dwa tygodnie po odstawieniu antybiotyków. Na 24 godziny przed zabiegiem należy ogolić miejsce depilacji maszynką do golenia.

Depilacja laserowa Kraków wymaga indywidualnego dobrania parametrów, należy więc pozostawić niewielką powierzchnie skóry nieogoloną. Na tej podstawie kosmetyczka oceni grubość włosów oraz inne ich cechy. Aby przeprowadzić laserowe usuwanie owłosienia konieczne jest również odstawienie na dobę przed zabiegiem leków przeciwzapalnych, przeciwbólowych oraz fotouczulających.