Smartband alternatywą dla smartwatcha

inteligentna opaska

Siedzący tryb życia, niezdrowe jedzenie, stres, brak aktywności fizycznej. To wszystko przyczynia się do licznych problemów zdrowotnych nękających współczesne społeczeństwo. Smartband, czyli opaska sportowa to urządzenie elektroniczne, które może zmienić nasze podejście do aktywności fizycznej.

Inteligentne opaski  monitorują aktywność fizyczną i dzięki swojemu motywującymi działaniu, mogą się przyczynić do jej zwiększenia.  Nazwa smartband pochodzi od angielskich słów „smart” (mądry) i „band” (opaska).

Kilka słów na temat inteligentnych opasek

Inteligentne opaski przypominają zegarki. Poza swoimi sportowymi zastosowaniami mogą pełnić funkcję zegarka jako takiego, ponieważ mierzą czas i podają bieżącą datę. Najzwyklejszy smartband posiada zazwyczaj tylko funkcje pomiaru ilości spalonych kalorii, zrobionych kroków i przebytego dystansu.

Bardziej rozbudowane modele mają także opcję pomiaru ciśnienia, mogą przypominać o aktywności fizycznej. Inteligentne opaski potrafią też monitorować czas i jakość snu, Niektóre mają opcję pomiaru ilości tkanki tłuszczowej. W zależności od funkcji smartband może być dedykowany do fitnessu, treningu siłowego czy pływania.

Współpraca z telefonem i aplikacjami

Inteligentne opaski można sparować z telefonem komórkowym, który ma zainstalowaną odpowiednią aplikację. W ustawieniach zazwyczaj można włączyć opcję powiadamiania o przychodzących wiadomościach czy połączeniach. Dodatkowo większość modeli smartband ma dedykowana aplikację, która przechowuje dane użytkownika i pozwala na monitorowanie swoich osiągnięć sportowych w okresie miesiąca czy nawet roku.

Na rynku poza inteligentnymi opaskami funkcjonują również smartwatche. Warto pamiętać, że nie jest to to samo. Inteligentne opaski są urządzeniami prostszymi i posiadającymi mniej funkcji.

Dla zdrowia, kondycji i szczupłej sylwetki

Większość ludzi kupuje smartband po to aby zmotywować się do większej aktywności fizycznej. Badania przeprowadzone na użytkownikach opasek wskazują, że faktycznie spełniają one swoją rolę, dzięki czemu przyczyniają się do redukcji masy ciała i poprawy kondycji. Inteligentne opaski mogą mieć znaczenie w zapobieganiu pladze otyłości i chorób cywilizacyjnych.

Więcej informacji znajdziesz tu: https://ideatechnologie.com/category/wearable/inteligentne-opaski/