Przyciemnianie szyb w aucie – dlaczego warto

Przyciemniane szyby do niedawna były rzadkością na naszych drogach. Dawniej w Polsce przyciemnić szyby w swoim samochodzie było ciężko ze względu na niedostępność materiałów oraz ich wysoki koszt. Przez to wielu osobom, zwłaszcza starszym, przyciemnione szyby w samochodzie kojarzą się z wyposażeniem niemal luksusowym. Dopiero ostatnimi laty można zauważyć rosnącą liczbę pojazdów, których właściciele zdecydowali się ten dodatek, który już wcale majątku nie kosztuje. Warto w tym miejscu postawić sobie pytanie: czy warto zainwestować w profesjonalne folie na szyby samochodowe?

Przyciemnianie szyb w samochodzie – jak prawidłowo wykonać?

Wiele osób zapomina, że za niepoprawnie przyciemnienie można nawet utracić dowód rejestracyjny! Jest to koronny argument za tym, aby zlecić tę usługę profesjonalistom. Ale co to w ogóle jest? Jest to nic innego jak folia na szyby samochodowe odpowiednio docięta i nałożona.

Warsztaty specjalizujące się w auto detailingu posiadają zaplecze techniczne, które podoła nawet najcięższym przypadkom, a materiały przez nich używane są jakości wyższej niż te, które można kupić samodzielnie na wolnym rynku.

Udzielają one również gwarancji na usługę, a której się nie uzyska robiąc to samo na własną rękę. Również stosunkowo do jakości niewysoki koszt usługi świadczy za tym, że nie warto męczyć się z tym długie godziny we własnym garażu.

Co dają przyciemnione szyby?

Odpowiadając na powyższe pytanie, przyciemnienie ma wiele zalet. Pierwszą z nich przychodzącą na myśl jest niewątpliwie wyróżnienie samochodu z tłumu. Pojazd o przyciemnionych szybach będzie bardziej zauważalny stojąc w korku czy szybciej rzuci nam się w oczy podczas poszukiwań na olbrzymim parkingu.

Ponadto, przyklejona do szyby folia będzie trzymać szkło w sytuacjach krytycznych takich jak kolizja drogowa lub kradzież. W pierwszej zapobiegnie ona dostaniu się do wnętrza pojazdu dużej ilości stłuczonego szkła, które mogłoby dotkliwie zranić kierowcę i jego współpasażerów, a w drugiej zdecydowanie utrudni pracę złodziejom.

Ciemniejsze szyby zmniejszają również szansę oślepienia kierowcy oraz pasażerów, co może być tragiczne w skutkach. Z innych rzeczy wartych wspomnienia jest chociażby wolniejsze nagrzewanie się wnętrza samochodu od Słońca, a w konsekwencji i wolniejsze blaknięcie plastików wewnątrz oraz ciemniejsze szyby zwiększają prywatność podróżujących.