Przydatne akcesoria na spacer z dzieckiem

torba

Podczas kompletowania wyprawki zwracamy uwagę na wiele elementów. Po jakimś czasie zaczynamy myśleć o akcesoriach, które będą nam potrzebne na wycieczki oraz spacery z wózkiem oraz piesze jak już dziecko jest starsze. Jeśli dziecko dopiero ma się urodzić lub właśnie przyszło na świat wybieramy spośród gadżetów do wózka, które nie tylko zwiększają komfort spaceru dziecka, ale też rodzica. 

Jakie akcesoria do wózka warto wybrać?

Jeśli chodzi o akcesoria do wózka w zależności od sezonu wybierzemy inne, ale bardzo wiele z nich jest uniwersalnych. Na pewno na zimniejszą pogodę potrzebne są otulacze oraz kocyki, które nie tylko chronią przed zimnem, ale też przed wiatrem. Można ich używać nie tylko we wózku, ale również w foteliku samochodowym jeśli to właśnie jego używamy do spacerowania. Otulacze firmy Pink No More sprawiają, że nie trzeba dziecka zbyt ciepło ubierać, bo są naprawdę skuteczne i odporne na niskie temperatury. Zapinane są na rzepy, a także mają zaciągany kapturek na głowę. Jeśli chodzi o niesezonowe akcesoria do wózka to bardzo przydatne są klipsy, dzięki którym doczepimy zabawki oraz zawieszki dziecięce czy swoje rzeczy. Można dzięki nim dopinać wiele zabawek, aby nie nudziło się podczas spaceru.

Jeśli mamy już większe dziecko i jest ono w trakcie odpieluchowywania to warto pomyśleć o wkładce bambusowej nieprzemakalnej, którą będzie można użyć w foteliku samochodowym oraz we wózku. Niezależnie od tego czym podróżujemy nie zawsze trafiamy w miejsca, w których możemy komfortowo przewinąć dziecko. Dlatego warto mieć przy sobie pikowaną, miękką matę do przewijania. Jest ona łatwa w przenoszeniu, nie zabiera dużo miejsca, można ją swobodnie czyścić i prać. Jeśli musimy przebrać dziecko na plaży, w lesie czy w aucie, warto podłożyć coś miękkiego, aby odczuć komfort przebierania i aby dziecku było wygodnie.

Jakie akcesoria na podróże dla większych dzieci?

Spacery są nieodłącznym sposobem na spędzanie wolnego czasu z dzieckiem w sposób aktywny. Starsze dzieci mogą już prowiant i ulubione rzeczy pakować samodzielnie. Dlatego plecak dla dziecka w kształcie zwierzątka z pewnością umili przygotowania do spaceru czy wycieczki, a także nauczy pociechę jakie należy zabierać ze sobą rzeczy na wycieczkę.

Inne akcesoria na spacer z dzieckiem: https://tamaja.pl/akcesoria-na-spacer-dla-niemowlaka