Kosmetyki dla Wegan

Kosmetyki określane mianem wege to produkty, które nie posiadają w swoim składzie substancji pochodzenia zwierzęcego. Wbrew pozorom nie jest to jednak opcja, którą wybierają jedynie wegetarianki lub weganki.

Co zawierają kosmetyki dla wegan?


Kosmetyki dla wegan
cieszą się coraz większą popularnością i to nie bez przyczyny. Głównym powodem jest to, że produkty takie są bezpieczne dla środowiska, a żaden półprodukt stosowany przy produkcji nie był testowany na zwierzętach.

Popularność kosmetyków dla wegan?

Aspekt ten jest niezwykle ważny zważywszy na szerzącą się popularność kampanii i organizacji chroniących prawa zwierząt, które zrzeszają coraz więcej ludzi dbających o nasze środowisko. Wybierając kosmetyki wege możemy mieć większe zaufanie, co do mniejszej ilości chemicznych dodatków dodawanych do tych produktów.

Ekologiczne i wegańskie kosmetyki

Najczęściej są one bowiem ekologiczne i naturalne. Nie dość, że dbamy w ten sposób o środowisko, to jeszcze zapewniamy naszej skórze naturalną ochronę za pomocą dobrze skomponowanej mieszanki substancji, które stosowane były już wieki temu przez naszych przodków.

Dodatkowo naturalne kosmetyki nie zawierają sztucznych alergenów – istnieje więc mniejsza szansa pojawienia się reakcji alergicznej u osób wrażliwych na sztuczne kosmetyki.

Ile kosztują kosmetyki dla wegan

Kosmetyki dla wegan nie jest jednak tak łatwo znaleźć. Nie dość, że nie mogą one zawierać części ciała zwierząt (np. skóry i tłuszczu), ale też nie powinny posiadać w swoim składzie produktów wytwarzanych przez zwierzęta (np. lanolina, miód).

Druga z zasad jest jednak często naginana przez wegetarian lub osoby, którym po prostu zależy na kosmetykach nietestowanych na zwierzętach.

Kosmetyki wegańskie w 100% nie mogą zawierać również kolagenu i elastyny, czyli białek, które odżywiają skórę i zapewniają jej zdrowy i młody wygląd, keratyny wzmacniającej włosy i paznokcie, jedwabiu lub nawet witaminy A, która może pochodzić z ryb morskich.