Kosmetyki dla Wegan

Kosmetyki określane mianem wege to produkty, które nie posiadają w swoim składzie substancji pochodzenia zwierzęcego. Wbrew pozorom nie jest to jednak opcja, którą wybierają jedynie wegetarianki lub weganki.

Kosmetyki dla wegan cieszą się coraz większą popularnością i to nie bez przyczyny. Głównym powodem jest to, że produkty takie są bezpieczne dla środowiska, a żaden półprodukt stosowany przy produkcji nie był testowany na zwierzętach. Aspekt ten jest niezwykle ważny zważywszy na szerzącą się popularność kampanii i organizacji chroniących prawa zwierząt, które zrzeszają coraz więcej ludzi dbających o nasze środowisko. Wybierając kosmetyki wege możemy mieć większe zaufanie, co do mniejszej ilości chemicznych dodatków dodawanych do tych produktów.

Najczęściej są one bowiem ekologiczne i naturalne. Nie dość, że dbamy w ten sposób o środowisko, to jeszcze zapewniamy naszej skórze naturalną ochronę za pomocą dobrze skomponowanej mieszanki substancji, które stosowane były już wieki temu przez naszych przodków. Dodatkowo naturalne kosmetyki nie zawierają sztucznych alergenów – istnieje więc mniejsza szansa pojawienia się reakcji alergicznej u osób wrażliwych na sztuczne kosmetyki.

Kosmetyki dla wegan nie jest jednak tak łatwo znaleźć. Nie dość, że nie mogą one zawierać części ciała zwierząt (np. skóry i tłuszczu), ale też nie powinny posiadać w swoim składzie produktów wytwarzanych przez zwierzęta (np. lanolina, miód). Druga z zasad jest jednak często naginana przez wegetarian lub osoby, którym po prostu zależy na kosmetykach nietestowanych na zwierzętach. Kosmetyki wegańskie w 100% nie mogą zawierać również kolagenu i elastyny, czyli białek, które odżywiają skórę i zapewniają jej zdrowy i młody wygląd, keratyny wzmacniającej włosy i paznokcie, jedwabiu lub nawet witaminy A, która może pochodzić z ryb morskich.