Wyjątkowy, bo personalizowany prezent

Jako przyszli rodzice chrzestni stanęliśmy przed dużym dylematem jakie prezenty kupić naszemu chrześniakowi. Przeglądając fora internetowe wielu ludzi niekorzystnie wypowiada się o dawaniu koperty z pieniędzmi przez rodziców chrzestnych. Piszą, że takie prezenty nie stanowią żadnej pamiątki dla dziecka i w sumie mają dużo racji.

Prezent na 18 tkę dla dziewczyny

Wraz z mężem postanowiliśmy, że nasze prezenty będą miały charakter rzeczowy, a nie materialny. Na forum wyczytałam, że często ludzie kupują butelkę bardzo dobrego wina i przekazują ją w ręce rodziców by Ci przekazali je dziecku w dniu 18-tych urodzin. Moim zdaniem jest to bardzo oryginalne, ale może posłużyć jako dodatek.

Personalizowane prezenty na 18 urodziny

Personalizowane prezenty jakie najczęściej rodzice chrzestni dają dziecku to srebrne lub złote smoczki na których wygrawerowane są wszystkie dane dzieciaczka takie jak imię, nazwisko, data urodzenia, data chrztu, waga i wzrost. Wydaje mi się, że takie prezenty mają swoją rację bytu, ponieważ będą pamiątką na całe życie.

Niezapomniany prezent na 18

Poza tym mąż podsunął mi jeszcze taki pomysł, żeby założyć dziecku książeczkę oszczędnościową na którą możemy wpłacać pewne kwoty pieniędzy, aż dziecko nie osiągnie 18-tego roku życia.

Trochę byłam przeciwna bo mieliśmy kupić prezenty rzeczowe, a nie dawać pieniądze, ale z drugiej strony taka książeczka może się bardzo przydać w przyszłości i zapewnić dziecku jakiś kapitał na start w dorosłość.

Poza tym jako chrzestni kupimy jeszcze złoty medalik z krzyżykiem, który będzie mógł nosić jak już trochę podrośnie oraz będzie mu przypominał o wierze w jakiej jest wychowywany.