Miałeś wypadek? Sprawdź, co potrzeba do wypłaty odszkodowania

Osoby, które ucierpiały w wyniku wypadków, najczęściej komunikacyjnych, zwykle są w takim szoku, że nie zdają sobie sprawy z tego, że mają prawo do odszkodowania. Warto znać swoje prawa, gdyż wypłacane przez ubezpieczycieli kwoty mogą pokryć koszty leczenia oraz strat moralnych poniesionych w wyniku niezawinionego przez siebie zdarzenia.

Zdarzenia losowe

W przypadku zdarzeń losowych wystarczy chwila, by ulec wypadkowi, który powoduje utratę zdrowia, sprawności i sporo stresu. Osoby poszkodowane powinny mieć świadomość, że w takich sytuacjach mają prawo do odszkodowania. Najczęściej, szczególnie w wypadkach komunikacyjnych, jest ono pokrywane z OC sprawcy.

Co robią firmy ubezpieczeniowe

Niestety, większość firm ubezpieczeniowych robi wszystko, by kwoty odszkodowań były jak najniższe i wynajdują szereg pretekstów, by osoba poszkodowana otrzymała zupełnie nieadekwatną do sytuacji kwotę. W takim przypadku możliwe, a nawet wskazane jest dochodzenie jest swoich roszczeń przed sądem.

Uzyskanie odszkodowania adekwatnego do poniesionych strat najczęściej trwa długo i nie zawsze kończy się sukcesem. Trudno bowiem, by osoba prywatna wygrała z ubezpieczycielem, którego reprezentuje cały sztab prawników.

Dobrym rozwiązaniem jest więc skorzystanie z usług firmy, która specjalizuje się w uzyskiwaniu odszkodowań dla swoich klientów. W takim przypadku osoba poszkodowana nie musi robić praktycznie nic – wystarczy, że dostarczy firmie komplet niezbędnych dokumentów.

Prowizja od wygranej kwoty

Za tego typu usługi nie trzeba płacić z własnej kieszeni. Firmy specjalizujące się w uzyskiwaniu odszkodowań najczęściej pobierają prowizję od wygranej kwoty. Osoba poszkodowana nie wykłada więc żadnych środków, a korzystając z usług profesjonalistów może mieć pewność, że uzyskana kwota odszkodowania będzie sporo większa niż wtedy, gdyby walczyła przed wymiarem sprawiedliwości na własną rękę.