Lampy ledowe – Największe zalety oświetlenia ledowego

Lampy typu led są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych lamp, z której coraz chętniej korzystają zarówno właściciele domów i mieszkań, jak i osoby zarządzające instytucjami publicznymi, biurami, szkołami czy szpitalami. Lampy led są przede wszystkim bardziej wydajne i długotrwałe – raz zamontowane działają przez wiele miesięcy i nie ma potrzeby co jakiś czas wymieniać żarówek na nowe.

Lampy ledowe warte zakupu

Lampy ledowe mają tez inne zalety – są ekologiczne i energooszczędne, co jest mocno widoczne już w pierwszym rachunku za prąd po zainstalowaniu oświetlenia led. Lampy ledowe świecą z pełną mocą, a jednocześnie pobierają z sieci bardzo niewielką ilość energii. Co więcej, szybko rozgrzewają się i świecą pełną mocą, co bardzo je odróżnia od tradycyjnych lamp. Zwykłe lampy potrzebują co najmniej kilka sekund, by się rozpalić. Lampy ledowe niemal od razu świecą z odpowiednią siłą.

Technologia LED w oświetleniu

Gdzie można wykorzystać lampy ledowe? Praktycznie wszędzie. Można je zamontować wszędzie tam, gdzie do tej pory sprawdzały się zwykłe żarówki. Lampy ledowe dostępne są również w nowoczesnych wersjach w postaci listew czy taśm, dzięki którym można w danym pomieszczeniu zainstalować oświetlenie punktowe.

Jasne światło ledowe

Takie punktowe światło świetnie sprawdza się w pomieszczeniach użytkowych lub do podświetlania ciągów komunikacyjnych, na przykład długich korytarzy czy schodów. Inwestując w oświetlenie ledowe można mieć pewność, że będzie ono długotrwałe i niezawodne.

Źródło: https://www.eelektryka.com/14-zarowki-led