Po ciąży przyda się relaks – Jazda konna dobrym sportem dla kobiet

Relaks dla kobiety

Kobieta po ciąży bardzo często jest w trudnym stanie psychicznym. Warto więc zaproponować jej odpoczynek i relaks dla ducha i ciała. Wiele kobiet uwielbia konie, zatem można zaproponować jazdę konną. W przypadku tego sportu liczy się wybór odpowiedniej stajni, która będzie oferowała zdrowe konie.

Przekąski dla konia

Każdemu przeciętnemu człowiekowi wydaje się, że konie żywią się wyłącznie sianem i marchewką. Niestety temat jest bardziej skomplikowany i szeroki niż mogłoby nam się wszystkim wydawać. Oprócz wspomnianym już wcześniej sianie i marchewce należy powiedzieć, że jest to tylko jakaś część składowa pożywienia konia, które głównie opiera się na specjalistycznych sieczkach i paszach, które są odpowiednio dobierane i dawkowane dla każdego konia.

Pasze dla koni pracujących


Pasze dla koni
podstawowe jakie każdy hodowca koni posiada w swojej stajni są stworzone po to żeby zaspokoić podstawowe potrzeby koni na poziomie pracy lekkiej oraz poziomie bytowym. Szczególnie chwalonym produktem wśród hodowców koni jest Spillers Cool mix, który sprawdza się zarówno u koni jak i u kuców.

Jest to zbilansowana mieszanka, która posiada właściwości wyciszające za sprawą magnezu jaki jest w niej zawarty. Oprócz tego posiada różnorodne witaminy, minerały oraz antyoksydanty, które w odpowiedni sposób wspomagają cały organizm konia. Koszt tej mieszanki to wydatek około osiemdziesięciu złotych.

Zbilansowana pasza dla koni

Kolejnym bardzo chętnie kupowanym przez hodowców produktem jest pasza o nazwie Cooling Pencils. Dostarcza ona koniom najlepsze minerały i składniki w wysoko przyswajalnych formach. Dzięki nim konie otrzymują bardzo wartościowe białka i składniki mineralne, które pomagają utrzymywać konie w znakomitej kondycji i zdrowiu przez cały czas. Oprócz tego pasza ta dostarcza koniom mnóstwa energii, która nie powoduje nadpobudliwości co jest bardzo istotną sprawą w tym wypadku.

Musli dla koni

Kolejną podstawową paszą jaka musi się znaleźć w każdej stajni jest Fibrmix Easy. Jej koszt to około siedemdziesięciu złotych. Jest to nietypowa pasza, ponieważ występuje w postaci niskoenergetycznego musli. Jej główną zaletą jest to, że zapewnia koniom piękną, lśniącą sierść, zdrowe kopyta i skórę.

Wszystkie te produkty, które zostały powyżej wymienione są podstawowymi paszami każdego cenionego zdrowie i odporność swoich koni hodowcy. Jeżeli nie wierzysz to wypróbuj ich sam, a przekonasz się jak twoje konie polepszą swoją kondycję i wygląd.