Pamiątki z czasu porodu

Aparaty fotograficzne stają się coraz szerzej dostępne dlatego warto uwieczniać na zdjęciach każdą chwilę, kiedy kobieta jest w ciąży, aby potem miała ona wspaniałą pamiątkę. Ciekawym pomysłem jest założenie specjalnego albumu, do którego wklejane będą zdjęcia.

Uroku dopełnią oryginalne i zabawne podpisy. Dopiero rozpoczynającą się w naszym kraju modą są albumy typu scrapbook. Mogą być one małymi dziełami sztuki w których zdjęcia będą się komponować z odpowiednio dobranym tłem, naklejkami i wyciętymi z rozmaitych materiałów literami. Wkład pracy jest dosyć duży, ale satysfakcja- ogromna. Tradycję fotografowania warto kontynuować też po porodzie. Aparaty cyfrowe pozwalają na wielokrotne wykonywanie ujęć i nie ponoszenie z tego tytułu kosztów. Pamiętajmy też, aby we właściwy sposób archiwizować zdjęcia, gdyż tych utraconych nie będziemy w stanie odzyskać, gdyż dzieci bardzo szybko rosną i kilkumiesięczne dziecko nie da rady udawać tygodniowego noworodka.

Tatusiowie często mają tez zapędy żeby nagrywać na kamerę wideo rodzącą kobietę. Moim zdaniem powinno się ich odciągnąć od tego pomysłu- która kobieta chciałaby wracać pamięcią do tych trudnych chwil… Lepiej żeby w czasie porodu mężczyźni bawili się w psychologów niż w kamerzystów i fotoreporterów. Na to będą mieli czas gdy tylko niemowlę znajdzie się w domu.