Pamiątki z czasu porodu

Aparaty fotograficzne stają się coraz szerzej dostępne dlatego warto uwieczniać na zdjęciach każdą chwilę, kiedy kobieta jest w ciąży, aby potem miała ona wspaniałą pamiątkę. Ciekawym pomysłem jest założenie specjalnego albumu, do którego wklejane będą zdjęcia.

Albumy scrapbook co to jest?

Uroku dopełnią oryginalne i zabawne podpisy. Dopiero rozpoczynającą się w naszym kraju modą są albumy typu scrapbook. Mogą być one małymi dziełami sztuki w których zdjęcia będą się komponować z odpowiednio dobranym tłem, naklejkami i wyciętymi z rozmaitych materiałów literami. Wkład pracy jest dosyć duży, ale satysfakcja- ogromna.

Tradycję fotografowania warto kontynuować też po porodzie. Aparaty cyfrowe pozwalają na wielokrotne wykonywanie ujęć i nie ponoszenie z tego tytułu kosztów. Pamiętajmy też, aby we właściwy sposób archiwizować zdjęcia, gdyż tych utraconych nie będziemy w stanie odzyskać, gdyż dzieci bardzo szybko rosną i kilkumiesięczne dziecko nie da rady udawać tygodniowego noworodka.

Fotografowanie dzieci

Tatusiowie często mają tez zapędy żeby nagrywać na kamerę wideo rodzącą kobietę. Moim zdaniem powinno się ich odciągnąć od tego pomysłu- która kobieta chciałaby wracać pamięcią do tych trudnych chwil… Lepiej żeby w czasie porodu mężczyźni bawili się w psychologów niż w kamerzystów i fotoreporterów. Na to będą mieli czas gdy tylko niemowlę znajdzie się w domu.