Lęk przed porodem

Ciąża jest dla kobiety czymś naturalnym- przecież w taki sposób rozmnażają się wszystkie ssaki. Jednak wiele kobiet panicznie boi się zajść w ciążę, a ten strach bierze się z lęku przed porodem. Niechęć do odczuwania bólu jest czymś oczywistym – nikt nie lubi cierpieć, a szczególnie samemu fundować sobie nieprzyjemnych doznań.

Przyjemny poród

Kobieta właśnie tak może traktować poród- jako „torturę” na własne życzenie. Lęk przed porodem wzmagają także media, które w filmach pokazują wrzeszczące w niebogłosy kobiety. Tak naprawdę poród nie musi aż tak bardzo boleć. Obecnie medycyna stoi na tak wysokim poziomie, że możliwe jest zniwelowanie odczuwanego bólu do minimum.

Środki przeciwbólowe

Jako przykład można podać środki przeciwbólowe, czy gazy rozweselające. Ciekawą alternatywą jest też poród w wodzie, która jak wiadomo znacznie podwyższa próg bólu człowieka. Najistotniejsze jest jednak nastawienie kobiety, które może naprawdę zwiększyć komfort porodu. Z tego powodu przyszłe mamy powinny unikać oglądania scen porodu i czytania na jego temat przerażających opinii.

Zamiast tego powinny się zapisać do szkoły rodzenia, która pomoże im przygotować się do narodzin ich dziecka.