Kiedy zajść w ciążę

Współczesne kobiety nie chcą spełniać się wyłącznie w roli matek. Zanim zajdą w ciążę chcą też spełnić się zawodowo. Kobiety obecnie bardzo chętnie się kształcą i dokształcają, obsadzają też coraz lepiej płatne i znaczące stanowiska.

Problemy z zajściem w ciążę

Świat rozwoju zawodowego stanął przed nimi otworem, i nie ma się co dziwić, że dziecko nie jest już jedynym celem życia kobiety. Kiedy zatem zajść w ciążę, aby móc się spełnić zarówno zawodowo, jak i w roli matki? Na to pytanie nie ma jednej poprawnej odpowiedzi. Kobiety pochodzące z dosyć dobrze usytuowanych materialnie rodzin mogą sobie pozwolić na urodzenie dziecka jeszcze w czasie studiów. To rozwiązanie mogą też wybrać te kobiety którym pomoc deklarują rodzice.

Opieka nad noworodkiem

Rozwiązanie to pozwala wejść na rynek pracy z już odchowanym dzieckiem, co dla pracodawcy powinno być mniejszym problemem niż wymagający nieustannej opieki noworodek. Kolejny dobry czas na zajście w ciąży to moment gdy kobieta zdobyła już uznanie i pozycję w firmie. Jest wtedy duża szansa, że pracodawca nie będzie chciał zwolnić dobrze rokującego pracownika.

Powrót do pracy po urodzeniu dziecka

Jednak bardzo wiele kobiet na tyle boi się zwolnienia, że odkłada przez wiele lat decyzję o zajściu w ciążę. Jest to o tyle niebezpieczne, że wraz z wiekiem kobiety zwiększa się ryzyko nieprawidłowego rozwoju płodu.

Także wiek mężczyzny nie jest tu bez znaczenia. Dlatego kobieta powinna poważnie zastanowić się nad tym co jest dla niej ważniejsze- praca zawodowa, czy bycie mamą, gdyż bardzo często te dwie role trudno ze sobą połączyć.