Ciąże u nastolatek

Wiele kobiet przez długie lata próbuje zajść w ciąże i nie udaje im się to. Na pewno z dużą zazdrością patrzą one na młode mamy, które z wózkami spacerują po ulicach.

W ciąże zachodzą niejednokrotnie bardzo młode dziewczynki. Wiąże się to z coraz wcześniejszą inicjacją seksualną, którą znaczna część młodzieży ma za sobą już w gimnazjum.

Młoda mama

Do tego dochodzi jeszcze brak świadomości na temat środków antykoncepcyjnych i typowy dla młodych osób optymizm- przecież JA na pewno nie zajdę w ciążę. Niestety prawda jest taka, że nawet podczas pierwszego stosunku seksualnego może dojść do zapłodnienia.

Dziewczynki dowiadują się o tym, że w ich brzuszku coś rośnie albo gdy dopadną je poranne mdłości, albo gdy znacznie opóźnia im się miesiączka, a nawet dopiero gdy wyraźnie urośnie im brzuch.

Ciąża u nastolatek

Ciąże u nastolatek są dużym problemem nie tylko dla nich samych, ale też dla ojców dzieci i całych rodzin przyszłych rodziców. Aby zapobiegać takiemu stanowi rzeczy należałoby prowadzić akcje promującą uprawianie bezpiecznego seksu na terenie szkół, chociaż temu często sprzeciwiają się rodzice.

Nie rozumieją oni, że to jedyny sposób, aby dziewczynki nie zostawały zbyt wcześnie mamami, a chłopcy tatusiami.